PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34782}

Julia wraca do domu

Julie Walking Home
6,4 2 096
ocen
6,4 10 1 2096
Julia wraca do domu
powrót do forum filmu Julia wraca do domu

Moim zdaniem atutem filmu są świetne dialogi, bardzo dobry casting i doskonale prowadzeni aktorzy. Bianca i Ryan są wyśmienici w swoich rolach. Atmosfera rodzinnej bliskości i ciepła została uzyskana. Do momentu przyjazdu Alexisa film przyswaja się pierwszorzędnie. Po jego przybyciu coś dziwnego zaczyna się dziać w mrowisku. To jest coś z czym nie zgadzałem się wewnętrznie. Nie potrafiłem tego zrozumieć. Pani Agnieszka przez tą sekwencję zachwiała całym filmem, ale też i widzami... Jest tu pewien zgrzyt. Wydaje się to dziwactwem, ale ta "przygoda" w jakiś bardzo przewrotny sposób oczyszcza niezdrową atmosferę, oziębłość względem męża... Zdecydowanie film do obejrzenia i do przegadania.

Mietek zawarł wielką prawdę w kilku słowach. Gdy żalił się Juli na Bogusię stwierdził, że to przecież dzięki niej przypomniał sobie jak to jest być z kobietą no i uzdrowienie Nicholasa to też jej pośrednictwo. Zatem nic nie dzieje się bez przyczyny. Miejmy ambicje szukać sensu w sytuacjach pozornie z niego odartych. Myślenie zobowiązuje.

ocenił(a) film na 9
okpik13

Właśnie może dzięki własnemu romansowi, łatwiej było jej wybaczyć mężowi? Czy też zrozumieć jego chwilową słabość? Może taką rolę dla niej i ich małżeństwa odegrało pojawienie się uzdrowiciela. Paradoksalnie uzdrowił (choć nie ostatecznie) nie tylko ich dziecko, ale i ich wzajemne relacje, małżeństwo. A Mietek tak jak piszesz, dostrzegł, że "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" i potrafił odnaleźć plusy w swojej nieciekawej sytuacji. Tak jak początkowo wydawać się mogło, że romans Julii z Alexisem spowoduje że podejmie ona decyzję o odejściu od Henriego, ostatecznie stało się zupełnie odwrotnie...

okpik13

Paradoksalne i w znacznym stopniu nieprzewidywalne skutki życiowych dramatów nie po raz pierwszy są tematem twórczości Agnieszki Holland. Widziałem dotąd tylko kilka jej filmów, spośród nich najlepiej moją tezę ilustruje "Olivier, Olivier", film kontrowersyjny ale niezwykle interesujący, który szczerze rekomenduję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones